„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – UNIKALNA OSOBA ONLINE

stopka 4

Popatrz w swoje lustro online. Na ekranie, na tle zobaczysz siebie – realnie dygitalną osobę unikalną. Mam przekonanie, że zawsze wiem więcej o sobie niż inni wiedzą o mnie. A w tej sytuacji, gdy rozpowszechniamy się online – swój wizerunek, swoją obecność, aktywności jako dane – możemy mieć świadomie wpływ na konkretne informacje o nas. Informacje np. wizerunkowe, które mogą współtworzyć naszą unikalność online „na żywo” i na potem.

Eksperyment myślowy nr 4:

Zakładając, że posiadasz taki swój kadr (zdjęcię – stop klatkę) „TWOJEGO KADRU ONLINE

CO? Przyjrzyj się sobie jak w lustrze – gdy prowadzisz rozmowę online – w „lustrze online”. Potraktuj to doświadczenie jako eksperyment, który podniesie Twoją pewność w komunikacji online.

PO CO? Szukaj swojego spójnego (z tematem rozmowy), atrakcyjnego (z szacunkiem do siebie i rozmówcy pokazującego Twoje atuty wizerunkowe) „Ja” online, teraz też unikalnego.

JAK? Zarezerwuj około 10 minut. Użyj telefonu i zrób 1 selfie –  skadruj się, tak jakbyś prowadził/a rozmowę online lub użyj swojego kadru, ze swoim aktualnym wizerunkiem)

Potem, w zupełnej ciszy przez 60 sekund uważnie przypatrz się sobie swojej głowie, a dokładniej swojej twarzy otoczonej włosami (lub nie), oczom, w okularach (lub nie), czołu, policzkom, brodzie (z włosami lub nie), uszom (z kolczykami lub nie).  Przypatruj się nakładając takie czerwone linie jakich ja użyłam w swoim eksperymencie:

artykul 4 Beata 1

Zadaj sobie pytanie:

Jaki kolor ubioru według Ciebie pasuje do Ciebie? Zapamiętaj swoją odpowiedź.

Możesz swojej odpowiedzi używać przygotowując się do spotkania online (naturalnie, zależnie od kontekstu spotkania). Kolor którego użyjesz w swoim ubiorze w połączeniu z twarzą będą częścią unikalnej osoby, której wspólnie szukamy.

Pamiętaj, kolor czyli barwa to jeden z podstawowych środków wyrazu filmowego  (czyli – opowiadania obrazami) odgrywającego rolę semantyczną i estetyczną. Kolor, gdy wzbudza uczucia, zazwyczaj robi to nie jako symbol, ale jako skojarzenie na bazie analogii. Używając we własnych decyzjach podziału na barwy ciepłe i zimne w kole barw warto wiedzieć, że ludzie na całym świecie mają tendencje utożsamiania niebieskiego, zielonego i fioletowego z zimnem, a czerwonego, pomarańczowego i żółtego z ciepłem. Biel i czerń opisuje się jako kolory neutralne.

Moim kolorem jest – był i jeszcze jest – kolor czarny. A czy tak zostanie?

Powodzenia! Pamiętaj, że taki eksperyment możesz powtarzać, aż ustalisz, że teraz to TWÓJ KADR ONLINE. „Ja” eksperymentuję nadal, ale w swojej roli jaką dla siebie tworzę i każdego dnia buduję.

BS-Hautorka: Beata Staszyńska-Hansen      http://www.beatastaszynskahansen.eu