„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – ODNOWA

stopka 9

„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – ODNOWA

ODNOWA naturalnie „od nowa” to poprawna pisownia, ale mi właśnie chodzi o „niepoprawność” jako meta bodziec do działania. Chciałabym poprzez działanie popracować nad autoakceptacją. Użyć myślenia dla autorefleksji, a nią budować autoakceptację jako część „Ja” potrzebne dla siebie i innych. Chcę sprowokować myślenie w ramie prawa do wolności intelektualnej i niepewności twórczej, która nie jest tylko przywilejem artysty. Każdy ma prawo myśleć i umie to. W mojej wyobraźni taka rama oparta o proces myślowy daje szansę na „odnawianie” – tego wszystkiego na co mamy wpływ realny – a taki wpływ mamy też teraz. Czas zarazy nie zablokował nam tego procesu – nadal możemy myśleć. I nawet jeśli czasem jest trudniej, bardziej smutno, bardzo trudno – jest ból, to…można ODNOWA. Każdy może. Po co? Dla siebie najpierw, a potem dla innych. Oni zrozumieją, jeśli nas szanują. To działamy…

Eksperyment myślowy nr 9:

CO? Konstruktywna konfrontacja ze sobą, próba akceptacji. Potraktuj to doświadczenie jako eksperyment, który podniesie Twoją pewność w komunikacji online.

PO CO? Działanie w ramie autorefleksji – droga do autoakceptacji.

JAK?

Zarezerwuj około 45 minut.

Przejrzyj moje 8 eksperymentów myślowych – są w tych blog postach: https://onnohansen.nl/blog/

Wybierz jeden z 8 eksperymentów myślowych.

Przeprowadź go (a jeśli już do wcześniej zrobiłeś – zrób inaczej, dokładniej, powoli).

Odpowiedz sobie na pytanie: Co mogę zrobić inaczej i po co, jeśli chcę ten eksperyment przeprowadzić raz jeszcze?

Jeśli uznasz, że odpowiedź motywuje Cię do powtórzenia tego eksperymentu – zrób to. Na tym skończ i zaakceptuj wynik lub cofnij się do wyniku z pierwszej próby.

Powodzenia! Pamiętaj, że taki eksperyment możesz powtarzać.  „Ja” eksperymentuję nadal, próbuję w nowej roli jaką dla siebie tworzę i każdego dnia buduję, czasem dni są pełniejsze sensu, czasem go mniej. Jednak warto szukać, patrzeć, widzieć, szukać autoakceptacji, działać…i być.

BS-Hautorka: Beata Staszyńska-Hansen                                      http://www.beatastaszynskahansen.eu