„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – O MNIE DO TERAZ

stopka 5

„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – O MNIE DO TERAZ

Do teraz prowadziłam potencjalnych czytelników swoich artykułów przez szybkie eksperymenty na i ze swoją tożsamością online a może raczej z jej odbitym obrazem w „lustrze online”. W swoim wyobrażonym laboratorium akcji online poddaję się notorycznej próbie – wychodzę ze strefy komfortu (każdy chyba teraz z niej wychodzi). Te próby mają mieć sens, którym chcę dzielić się, daje sobie prawo do tego, bo mam przekonanie, że może pomagam – pomagam sobie i innym. Czy pomagam? Chyba nie czekam na odpowiedź na to pytanie – ani od Ciebie, ani od siebie. Raczej chcę zachować przekonanie, że te próby pomagania poprzez pisanie tych artykułów mają sens, sens dla mnie, aby nadal „chciało mi się chcieć” – cytuję koleżankę – moją imienniczkę, z którą rozmawiałam przed kamerą dwa dni temu. I do walki o sens, wymyśliłam aby dalej eksperymentować z delikatną, budującą się stabilnością myśli, że przejrzę się w tym co do teraz o sobie opublikowałam. Tak zrobiłam. Zaczęłam od swojej strony. I Ty masz o sobie zbiór informacji online – albo to Twoja strona, albo profil w mediach społecznościowych lub opublikowane „gdzieś online” ostatnie aktualizowane CV.

Eksperyment myślowy nr 5:

Zakładając, że już wybrałeś zbiór informacji o sobie online (ja wybrałam swoją stronę).

artykul 5

CO? Konstruktywna konfrontacja z subiektywny „ja” online do teraz istniejącym. Potraktuj to doświadczenie jako eksperyment, który podniesie Twoją pewność w komunikacji online.

PO CO?  Wzmocnij swoje obecne „Ja” online, poprzez to co „do teraz” stworzyłeś. Szukaj spójności w tym i narracji, a potem tego co chcesz i możesz w „tu i teraz” kontynuować nawet w mniejszym wymiarze.

JAK? Zarezerwuj czas – Ty wiesz ile, ale nie mniej niż 30 minut. Zostań sam, poproś o spokój dla siebie. Przeglądaj (ja stronę) całą: czytaj; patrz; odtwarzaj. Bądź w roli swojego fana, a potem krytyka, a potem fana. Za zadnie masz „przeszperać” całą stronę.

Po zakończeniu – od razu – zapisz i zapisz krótkie odpowiedzi na pytania:

  1. Co? Co podobało Ci się z tego co widziałeś i możesz teraz to opublikować publicznie?
  2. Dlaczego właśnie to?
  3. Gdzie? Kiedy?

Moim wynikiem teraz – dziś (19.04.2020) są takie odpowiedzi:

  1. Cała strona.
  2. Mam nadal zaufanie do siebie, że to co „do teraz” zrobiłam miało sens czyli ma i teraz.
  3. Nie dziś, może do swoich urodzin czyli do maja`20.

Powodzenia! Pamiętaj, że taki eksperyment możesz powtarzać, aż ustalisz odpowiedzi na te trzy pytania.  „Ja” eksperymentuję nadal, próbuję w nowej roli jaką dla siebie tworzę i każdego dnia buduję, czasem dni są pełniejsze sensu czasem go mniej. Jednak warto szukać…i być.

BS-H

autorka: Beata Staszyńska-Hansen      www.beatastaszynskahansen.eu