„Ja” online w komunikacji: MÓJ KADR ONLINE – MY

stopka 12

Od początku ogłoszenia pandemii, wspólnego i indywidualnego, egzystencjalnego lęku używam (używasz) swojego „Ja” online w komunikacji. „To „Ja” od razu kojarzy się z portretem. Bo mój KADR ONLINE (o którym piszę od początku w tym blogu) to autorefleksyjne lustro online. W moim lustrze dość często jestem nie sama. Tworzę świadomie podwójny portret. Buduję „MY”,  bo tego chcę, potrzebuję tego w komunikacji związanej z pracą i wydaje mi się, że druga osoba robi to chętnie (To mój Mąż). Ja tak sądzę, że mój partner w portrecie zgadza się z tym, że dodaję się do jego „Ja” online – sądzę tak – bo ja się zgadzam i ma miejsce w moim „Ja”. Jeśli ze zgodą w KADRZE zamiast portretu będzie portret podwójny – kto będzie obok Ciebie?

blog 12_07.2020

Eksperyment myślowy nr 12:

Załóżmy, że masz bierzesz udział w „rozmowie o pracę online”, której formą jesteś zaskoczon/a/y. Zaskoczenie Twoje wynika z tego, że zaproszono Cię na 30 wstępną, minutową rozmowę online z jedną osoba towarzyszącą. Masz razem usiąść przez komputerem (telefonem z kamerą). Nie podano Ci informacji czy osoba która zaprosisz będzie o coś pytania czy nie. Nie wiesz nic więcej. Wiesz to, że na tej pracy zależy Ci bardzo. Masz tylko jeden dzień, aby przygotować się do tej rozmowy.

 CO? Konstruktywna konfrontacja ze sobą i z otoczeniem online. Potraktuj to doświadczenie jako eksperyment, który podniesie Twoją pewność w komunikacji online.

PO CO? Działanie w ramie budowania relacji online, która zaczyna się od „mojego kadru”.

JAK?

  • Zarezerwuj około 30 minut.
  • Coś do pisania i kartka.
  • Odpowiedz na pytania i zapisz:
  1. Kto będzie obok mnie w czasie „rozmowy o pracę online”.
  2. Dlaczego ufam tej osobie która wybieram?
  3. Co mam powiedzieć jako najważniejszą, neutralną wskazówkę mojemu „towarzyszowi w kadrze” o mnie?

Powodzenia! Pamiętaj, że taki eksperyment możesz powtarzać. Sądzę, że warto szukać, patrzeć, widzieć, szukać autoakceptacji, działać, być, tworzyć relacje i mieć wsparcie.

BS-Hautorka: Beata Staszyńska-Hansen                                        http://www.beatastaszynskahansen.eu